Zpráva z IPVZ kurzu: Narrow Band Imaging

Zpráva z IPVZ kurzu: Narrow Band Imaging 29.11.2015

Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, 1. LF UK a FN v Motole pořádala ve dnech 29. - 30. 10. 2015 pravidelný kurz IPVZ zaměřený na možnosti využití videoendoskopie s Narrow Band Imaging v diagnostice neoplastických a preneoplastických slizničních lézí. 

První den byly v programu kombinovány přednášky a praktická část. Přednášku o technických principech NBI endoskopie přednesl as. MUDr. Michal Zábrodský a o praktickém využiti NBI endoskopie v ambulantním režimu as. MUDr. Petr Lukeš, Ph.D. V druhé části byli účastníci přítomni na vyšetřovně, kde mohli sledovat využití NBI endoskopie přímo v praxi. 

Druhý den probíhal program kurzu na operačním sále, kde účastníci sledovali možnosti intraoperačního užití zvětšovací NBI endoskopie při direktních laryngoskopiích a využití laserové chirurgie při chordektomiích. Program byl uzavřen přednáškou věnovanou možnostem využití NBI endoskopie v diagnostice slizničních lézí nosních dutin, VDN a nosohltanu (as. MUDr. Michal Zábrodský).

Děkujeme všem účastníkům za příjemné společně strávené dva dny a těšíme se opět za rok při dalším NBI kurzu. 

As. MUDr. Petr. Lukeš, Ph.D.Partner stránek


Významná odborná akce

 • 8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  4.9. - 6.9.2019, Šamorín

  X-Bionic® Sphere, a.s. Dubová ulica 33/A Šamorín, Slovenská republika, 931 01

 • ORL Vincentka Fórum 2019

  ORL Vincentka Fórum 2019

  7.11.2019, Praha

 • 59. Otologický den

  59. Otologický den

  5.12.2019, Ostrava

Staňte se členem naší společnosti