Preparační ORL kurz chirurgie nosu a paranazálních dutin s mezinárodní účastí

Preparační ORL kurz chirurgie nosu a paranazálních dutin s mezinárodní účastí 5.12.2015

Brno, 24. – 26. listopadu 2015

V prostorách Anatomického ústavu LF MU v Brně proběhl již sedmý preparační ORL kurz, věnovaný tentokrát chirurgii nosu a paranazálních dutin. Hlavními organizátory akce byly stejně jako v předchozích letech Edukační centrum praktické anatomie společně s královéhradeckou a pardubickou klinikou otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku.

Uspořádání kurzu bylo tradiční. Nosnou část představovala preparace na kadaverech, doplněná teoretickými lekcemi, přičemž každý den byl věnován specifické tématice: první den endoskopické chirurgii nosu a paranazálních dutin, druhý den septo- a rinoplastice, třetí den byl věnován zevním přístupům k paranazálním dutinám a onkochirurgii. Kromě účastníků z České republiky se kurzu zúčastnili také 4 cizinci (Polsko, Maďarsko a Irsko), odbornou úroveň zajišťovala řada našich lektorů a 2 lektoři zahraniční (doc. Sičák ze Slovenska a doc. Müller z Německa).  

Poděkování patří firmám, které se postaraly o dokonalé technické zázemí kurzu: Karl Storz, Hospimed, Medronic a Surgipa.

MUDr. Petr Čelakovský, Ph.D.
MUDr. Michal Černý, Ph.D.
Prof. MUDr. Viktor Chrobok, CSc., Ph.D.Partner stránek


Významná odborná akce

 • 8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  4.9. - 6.9.2019, Šamorín

  X-Bionic® Sphere, a.s. Dubová ulica 33/A Šamorín, Slovenská republika, 931 01

 • ORL Vincentka Fórum 2019

  ORL Vincentka Fórum 2019

  7.11.2019, Praha

 • 59. Otologický den

  59. Otologický den

  5.12.2019, Ostrava

Staňte se členem naší společnosti