Kurz – Sonografie hlavy a krku moderní trendy

Kurz – Sonografie hlavy a krku moderní trendy 4.6.2019

V dubnu 2019 (2. – 3. 4. 2019) pořádala Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN v Motole, katedra otorinolaryngologie IPVZ, pravidelný kurz věnovaný sonografii v oblasti hlavy a krku. Kurzu se účastnili nejen ORL specialisté, ale i lékaři z ostatních oborů. Kurz se drží osvědčeného formátu, tedy je rozdělen do dvou dnů, účastníci v úvodu každého dne absolvovali teoretické přednášky, o možnosti využití sonografie v ORL oboru a jejího přínosu při stanovení správné diagnózy příslušných onemocnění. 

Poté se účastnili praktické demonstrace pacientů s konkrétními patologickými nálezy. První den byl věnován především problematice slinných žláz, následující den sonografii štítné žlázy a ostatní ORL problematice, včetně praktické demonstrace punkční biopsie.

V závěru obou dnů měli účastníci možnost sami si vyzkoušet sonografické vyšetření hlavy a krku.

Potvrzuje se pozitivní trend z předchozích kurzů, kdy přibývá kolegů již s vlastními zkušenostmi se sonografií, což obohacuje odbornou diskuzi k jednotlivým případům.

Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávený kurz a těšíme se při další setkání.   

Za kolektiv lékařů věnujících se sonografii hlavy a krku

MUDr. Petr LaštůvkaPartner stránek


Významná odborná akce

 • 8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  4.9. - 6.9.2019, Šamorín

  X-Bionic® Sphere, a.s. Dubová ulica 33/A Šamorín, Slovenská republika, 931 01

 • 59. Otologický den

  59. Otologický den

  5.12.2019, Ostrava

Staňte se členem naší společnosti