IPVZ kurz - Sonografie hlavy a krku - moderní trendy

IPVZ kurz - Sonografie hlavy a krku - moderní trendy 11.4.2017

V dubnu 2017 pořádala Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN v Motole, katedra otorinolaryngologie IPVZ pravidelný kurz věnovaný sonografii v oblasti hlavy a krku. Kurzu se účastnili nejen ORL specialisté, ale i lékaři z ostatních oborů.

Právě přítomnost lékařů z různých oborů je velmi zajímavá a přínosná, neboť poskytuje pohled na stejnou problematiku z jiných úhlů.

Kurz je rozdělen do dvou dnů, účastníci v úvodu každého dne absolvovali teoretické přednášky o možnosti využití sonografie v ORL oboru a jejího přínosu při stanovení správné diagnózy příslušných onemocnění.

Poté se účastnili praktické demonstrace pacientů s konkrétními patologickými nálezy. První den byl věnován především problematice slinných žláz, následující den sonografii štítné žlázy a ostatní ORL problematice, včetně praktické demonstrace punkční biopsie.

V závěru obou dnů měli účastníci možnost sami si vyzkoušet sonografické vyšetření hlavy a krku.

 Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávený kurz a těšíme se při další setkání.   

Za kolektiv lékařů věnujících se sonografii hlavy a krku ORL kliniky 1. LF UK Praha

As. MUDr. Petr LaštůvkaPartner stránek


Významná odborná akce

 • 8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  4.9. - 6.9.2019, Šamorín

  X-Bionic® Sphere, a.s. Dubová ulica 33/A Šamorín, Slovenská republika, 931 01

 • ORL Vincentka Fórum 2019

  ORL Vincentka Fórum 2019

  7.11.2019, Praha

 • 59. Otologický den

  59. Otologický den

  5.12.2019, Ostrava

Staňte se členem naší společnosti