II. demonstrační kurz a seminář plastiky boltců

II. demonstrační kurz a seminář plastiky boltců 4.11.2015

(Svitavy, 22. - 23. října 2015)

Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Pardubického kraje, a.s., Svitavská nemocnice a OS ČLK Svitavy uspořádaly druhý ročník kurzu Plastiky boltců ve spolupráci s Klinikou otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Pardubického kraje, a.s., Pardubická nemocnice, Klinikou dětské ORL LF MU a FN Brno a oddělením dětské plastické chirurgie KDCHOT LF MU a FN Brno. Odborná akce byla garantována Českou společností otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ČLS JEP.

Po úspěšném loňském ročníku byl i letos o kurz nebývalý zájem. Do Svitav se sjelo 43 lékařů, kteří shlédli celkem 5 operací odstátých boltců v přímém přenosu z operačního sálu formou videokonference, kterou zajistila firma ORCZ z Moravské Třebové ve spolupráci s firmou STORZ.

Při první operaci ukázal MUDr. Jaroslav Malý ze Svitav techniku plastiky boltců broušením chrupavky ze zadní strany boltce dle Weerda. Druhou operaci provedl MUDr. Michálek z Pardubic technikou Mustardé - Furnas a třetí prim. Vokurková z dětské plastiky Brno, která předvedla techniku z přední strany boltce podle Congcheta. Společenský večer proběhl ve sportovním duchu na bowlingové hale. Druhý den zahájil prim. Sychra ze Svitav operací modifikovaným přístupem na přední plochu boltce dle Congcheta s broušením chrupavky z přední plochy boltce. Kurz zakončil prim. Machač z Brna operací podle Marina. Během kurzu zazněly i teoretické přednášky týkající se anatomie, embryologie, problematiky hojení a hypertrofických a keloidních jizev, operačních technik a přístupů, diskutovány byly věk pacienta v době operace, pooperační péče, komplikace, šicí materiály atd.

Příští kurs plastiky boltců se bude za rok - 20.- 21. října 2016.

Za organizátory

prim. MUDr. Libor Sychra
SvitavyPartner stránek


Významná odborná akce

 • 8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  4.9. - 6.9.2019, Šamorín

  X-Bionic® Sphere, a.s. Dubová ulica 33/A Šamorín, Slovenská republika, 931 01

 • ORL Vincentka Fórum 2019

  ORL Vincentka Fórum 2019

  7.11.2019, Praha

 • 59. Otologický den

  59. Otologický den

  5.12.2019, Ostrava

Staňte se členem naší společnosti