17. ORL Vincentka Fórum

17. ORL Vincentka Fórum 9.11.2017

9.listopadu 2017
Radiopalác, Praha

Při příležitosti výročí 125 let od založení první české ORL kliniky se uskutečnila tato tradiční akce tentokrát v celodenním slavnostním formátu.

Dopolední blok, který vedl dr. Jan Bouček, byl věnován historii 30 let kochleární implantace v České republice. Vyvrcholením tohoto bloku byla závěrečná diskuze s pacienty, kteří kochleární implantát užívají.

Odpolední program uvedl Prof. Jan Betka přednáškou "125 let české otorinolaryngologické kliniky", v které se věnoval osobnostem jednotlivých přednostů pracoviště od roku 1892. Ing. Ladislav Šumšal informoval o historii a léčebných účincích Vincentky. Následovalo přehledné sdělení Prof. Jana Plzáka "Rinologie a rinobaze" věnované současnému postavení pokročilé endoskopické chirurgie nosu, VDN a rinobaze s důrazem na problematiku nádorů nosu, VDN a rinobaze (benigní - angiofibrom nosohltanu,  i maligní), chirurgii očnice, f. pterygopalatina a infratemporalis.

Po přestávce navázala členská schůze české ORL společnosti vedená předsedou Prof. Viktorem Chrobokem. Poté zazněly přednášky nových čestných členů společnosti Prof. Andrease Dietze (Lipsko) " Head and Neck Oncology including surgery into more personalized concepts" a Prof. Jan Klozara "Onkologie hlavy a krku dnes".   


Za organizátory
Prof. Jan Betka, Prof. Jan PlzákPartner stránek


Významná odborná akce

 • 8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  8. Česko-Slovenský kongres ORL a chirurgie hlavy a krku, 66. Kongres Slovenskej spoločnosti pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, 81. Kongres České společnosti ORL a chirugie hlavy a krku ČLS JEP

  4.9. - 6.9.2019, Šamorín

  X-Bionic® Sphere, a.s. Dubová ulica 33/A Šamorín, Slovenská republika, 931 01

 • ORL Vincentka Fórum 2019

  ORL Vincentka Fórum 2019

  7.11.2019, Praha

 • 59. Otologický den

  59. Otologický den

  5.12.2019, Ostrava

Staňte se členem naší společnosti